Wojna z Ukrainą, którą wywołał prezydent Rosji- Putin, trwa już pięć dni. Cały świat z przerażeniem przygląda się temu, co dzieje się teraz na Ukrainie. Mieszkańcy Ukrainy uciekają z własnego kraju, przekraczają między innymi granicę Polski, nie posiadając przy sobie dosłownie nic z dobytku. Wszystko to, czego dorabiali się przez całe swoje życie, zostało zniszczone w przeciągu kilku dni z polecenia Putina.

Ogromne zaangażowanie oraz dobre serce ludzi z całego świata oferuje mieszkańcom Ukrainy, ciepłe napoje, ubrania, zabawki, środki higieniczne, lekarstwa tuż po przekroczeniu granicy. Zbiórki pomocy dla Ukrainy odbywają się na całym świecie, jest to piękny gest, który potwierdza, że decyzja, jaką podjął Putin, jest najgorsza z możliwych.
Cywile pomagają, tworząc paczki dla uciekinierów, przygotowują ciepłe posiłki, zapewniają dachy nad głową dla rodzin z dziećmi, oraz zwierząt. Również głowy większości narodów pomagają Ukrainie, dostarczając im broń, apteczki i wiele więcej.

Zaatakowani przez Rosjan mieszkańcy Ukrainy, walczą i nie zamierzają się poddać. Dzisiaj każdy mówi głośno o odwadze, sile oraz jedności ich narodu. Mężczyźni prowadzą żony i dzieci do granicy, a sami wracają na pole walki, aby wygrać i nie pozwolić prezydentowi Rosji zagarnąć Ukrainy.

Co czeka Ukrainę?

Odpowiedź na to pytanie sprawnością najbardziej chwili by znać ludzie, którzy tam żyli. Niestety na dziś dzień, nieobliczalny Putin posuwa się coraz dalej, giną nie tylko dorośli, ale również dzieci.