Wielka Brytania dzięki historycznemu referendum zdoła opuścić Unię Europejską, głosowanie odbyło się w czwartek, 51, 9% osób wyraziło chęć wsparcia Brexitu 48, 1% osób chciało aby Wielka Brytania pozostała w UE. Decyzja Brytyjczyków wyzwala historyczny spadek funta na europejskich giełdach, stawia to Unię Europejską w trudnej sytuacji.

Anglia i Walia masowo poparły wycofanie z UE, podczas gdy w Londynie, Szkocji i Irlandii Północnej ludzie głosowali za tym aby Wielka Brytania pozostała w UE. Premier David Cameron ogłosił, że opuści swoje stanowisko po kongresie partii w październiku. W rezultacie, przy 51, 9% wsparcia dla Brexit i 48, 1% na rzecz trwałości, pokazuje podział wysp brytyjskich. Przez rezultat tego referendum ucierpi cała Unia Europejska, my będziemy mogli odczuć skutki referendum poprzez zmianę wartości waluty brytyjskiej. Są też jednak plusy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, plusem dla Polski jest to, że po wyjściu UK z UE przy inwestycjach zewnętrznych w UE nikt nie będzie brał pod uwagę ustanowienia głównej siedziby w Anglii.

Raczej będzie skłonny umieścić główne biuro gdzieś w UE. To samo dotyczy inwestycji w produkcję, Anglia będzie miała słabą kartę przetargową.